סקירה: Lenovo Thinkpad E480

כבר הרבה זמן שחיפשתי לקנות מחשב נייד, שהמחיר יהיה שפוי, איכות בנייה טובה, משקל קל יחסית, וכמובן בלי להתפשר על איכות הביצועים.
הגעתי למחשב נייד מסוג Thinkpad E480, כיוון שזה מה שהתקציב שלי אפשר, וכעת אפרט על המחשב לפי נושאים:

איכות בניה:
המחשב מגיע עם ציפוי אלומיניום בחלקו העליון ובמסגרת של המסך, הציפוי מרגיש מאוד איכותי וטוב, כמו כן יש ציפוי אלומיניום גם בעת פתיחת המחשב באיזור המקלדת והטאצ'-פד.
חלקו התחתון של המחשב עם ציפוי פלסטיק, הייתי מצפה מהם להשלים את הסדרה וגם את החלק התחתון של המחשב לעשות בציפוי אלומיניום, כפי שכל המחשב בנוי.
דבר שלא אהבתי, המחשב סופג המון טביעות אצבע ברגע שנוגעים בו, במיוחד כאשר הוא סגור, וזה דורש ממני לנקות את המחשב כל יום יומיים.

ציון סופי: 8 מתוך 10


מסך:
הטינקפאד מגיע בכמה סדרות בדגם ה-E480, כל הסדרות מדגם זה מגיעות כאשר לקחתי את הדגם הטוב ביותר, עם מסך IPS Full HD Anti Glare, המסך מרגיש מאוד חד, אך הצבעים עדיין לא מספיק חדים וחסר לי עוד צבעים בשביל להשלים את החוויה..
חשוב לזכור שהמחשב הזה איננו מיועד לצפייה בסרטים אלא לשימוש כתחנת עבודה ניידת, ולכן אפשר להבין את הנקודה.
בשמש הישראלית בבהירות הכי גבוהה, קשה עדיין לראות מה רשום על המסך, צריך איזור ממוצל בכדי לעבוד על המחשב בצורה רציפה ונוחה, שזה חיסרון למי שעובד הרבה בשמש הישראלית וזקוק למחשב שיתן לו מענה גם בשטח.
המסך כמו כן צובר המון אבק, מספיק שפתחתי אותו בשעה 9 בבוקר, כבר בשעה 12 עם קצת תנועה ממקום למקום, המחשב יצבור מספיק אבק בכדי שאם נעבור עליו עם האצבעות, נוכל לראות את השכבה שהצטברה.. המסך הזה משום מה אוהב אבק, מה שמצריך ממני לנקות אותו לעיתים מאוד קרובות.
דבר שיש לציין, המסך מרגיש חד מאוד, הצפיפות של הפיקסלים עושה עבודה מעולה, אך הייתי מצפה מלנובו לתת למחשב כזה מסך איכותי יותר.
דבר נוסף שמאוד אהבתי במחשב הזה, המסך נפתח באופן מלא

ציון סופי: 7 מתוך 10


מקלדת:
החלק שהכי אהוב עליי במחשב הזה..
המחשב עם מקלדת גדולה, עם מרווחים מדוייקים וטובים שמאפשרים לעבור בקלות מהמקלדת השולחנית ישר אל הנייד, זאת מבלי להתפשר על מהירות הכתיבה וההתקדמות של הפרוייקט שלכם.
המקלדת הזו לדעתי האישית אחת המקלדות הכי טובות שקיימות למחשבים ניידים, כיוון שהיא מרגישה מאוד טוב בעת ההקלדה, איכות המקשים מאוד טובה, וכל מתכנת שיגע בפעם הראשונה במחשב הזה,יצליח כבר בהתחלה לעבוד במהירות עם המקלדת.
המקלדת מוארת, בעלת שני מצבים, כאשר הראשון הוא תאורה חלשה, והמצב השני הוא תאורה חזקה יותר.
אין כל כך הבדל בין שני המצבים, ברגע שמפעילים את התאורה במקלדת, קשה להבחין בה באור יום, והיא מיועדת אך ורק במקרה שאתן עובדים באיזור חשוך ואין לכם אפשרות לראות את המקלדת, כל מצב אחר שבו יש תאורה אידיאלית לעבודה, יהיה קשה להבחין בתאורת המקלדת.
התאורה במקלדת איננה ניתנת לשינוי, היא מגיעה בצבע לבן עם פיזור אחיד של התאורה לאורך כל המקלדת.

ציון סופי: 9 מתוך 10


Touchpad & Trackpad:
העכבר במחשב זה מגיע בשני אופנים, האחד הוא Touchpad והשני הוא Trackpad במרכז המקלדת, שנייהם מאפשרים לשלוט בעכבר.
ה-Trackpad לדעתי מיותר במחשב הזה, אני רואה שלנובו בוחרת להמשיך את ההיסטוריה של חברת IBM על ידיי כך שהיא ממתגת את המחשבים שלה באדום ובשחור בסדרת הטינקפאד יחד עם Trackpad במרכז המקלדת.
ה-Trackpad מרגיש רגיש מידיי, ומאוד לא נוח לעבודה (אולי בעבר כן), לשימושים של היום אני לא רואה סיבה להשתמש ב-Trackpad או להטמיע אותו כחלק מתכנון המחשבים מסדרת ה-Thinkpad.

ה-Touchpad במחשב זה יחסית קטן, ציפיתי למשהו קצת יותר גדול, בכיוון של הטאצ'פד של אפל, זאת מכיוון שאין מספיק שטח עבודה להזיז את העכבר, ותמצאו את עצמכם לפעמים חוזרים עם האצבעות לנקודה שבה התחלתם כדי להמשיך להזיז חלון או הליך ממקום למקום, נדיר שזה קורה, אבל לי אישית קרה..
רגישות הטאצ'פד היא דבר נוסף שהפריע לי הטאצ'פד במצבים שקר והאצבעות מתקררות, הטאצ'פד מתחיל לזייף ולא לזהות את כל התנועה שהאצבע עושה על גבי ה-touchpad, צריך לשטוף את הידיים במים פושרים או לשמור על חום גוף טוב בידיים על מנת שהעבודה תזרום באופן חלק על הטאצ'פד.

ציון סופי: 9 מתוך 10


סוללה
הסוללה במחשב ה-Thinkpad E480 מחזיקה באיזור ה-6 שעות בעבודה רציפה כאשר היא מלאה, אני לא יודע לתת נתון מדוייק לגביי אורך החיים של הסוללה, כיוון שאני משתמש כבד במחשב (מכונות וירטואליות, תכנות, ומולטי-טסאקינג), אך האורך חיים של הסוללה מאוד טוב, ונותן תחושת ביטחון שאפשר לצאת מהבית ללא מטען ועדיין להמשיך לנהל שגרת יום רגילה ויעילה 🙂
כמו כן הסוללה תיטען מ-0 ל-80% תוך שעה אחת בלבד, פיצ'ר מאוד מאוד שימושי שלדעתי כל מחשב צריך אותו.
ציון סופי: 10 מתוך 10


יציאות


    צד שמאל:
חיבור Thunderbolt 3.0
כניסת HDMI
2x USB 3.1
וחיבור לרמקולים


צד ימין:
Ethernet RJ45 1GBit Port
USB 2.0
Mini SD card readerמפרטי טכני מלא (צפיה מאתר היצרן):
דגם: Lenovo Thinkpad E480
מעבד: Intel® Core™ i7-8550U Processor
זיכרון: 16GB DDR4 Dual Rank 2400MHz CL17(כולל תמיכה עד 32GB)
כרטיס גרפי: RX RADEON RX 550 2GB
דיסק #1: Samsung NVME 500GB
דיסק #2: 1TB HDD (הוסר ושודרג ל-EVO 860 500GB)
קורא טביעות אצבע
תמיכה מלאה ב-Windows Hello
מצלמה קדמית
מקלדת מוארת

לסיום…
סך הכל מדובר במחשב במחיר מאוד טוב ואטרקטיבי שנותן תמורה מאוד טובה למחיר, איכות בניה יחסית טובה, המחשב לא מרגיש פלסטיק זול, שזה דבר שחשוב מאוד לדעתי.
אני ממליץ מאוד לרכוש את המחשב הנ"ל למי שמוצא את עצמו עם עבודה מרובה מול תוכנות כבדות ועבודות פיתוח ותכנות.

אם עזרתי לך, דרג את הפוסט 🙂

לחץ על הכוכב שאיתו תרצה לדרג את הפוסט שלנו

דירוג ממוצע 5 / 5. הצביעו עד כה: 4

אף אחד עדיין לא דירג את הפוסט, היה ראשון לדרג 😉

אנו מצטערים שהפוסט הזה אינו שימושי עבורך 🙁

תן לנו לשפר בשבילך את הפוסט!

ספר לנו כיצד נוכל לשפר את הפוסט?

אהבת את הפוסט? אשמח אם תשתף אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

תוכן שאולי יעניין אותך..

Windows

סקריפט לניקוי קבצים זמניים ב-Windows 10

קבצים זמניים הם קבצים אשר נוצרים בעת הרצה של תוכנה או הפעלה של מערכת ההפעלה, לצורך תפקוד של תוכנה שפועלת ברקע. התוכנה למעשה יוצרת את

סקירות

סקירה: Lenovo Thinkpad E480

כבר הרבה זמן שחיפשתי לקנות מחשב נייד, שהמחיר יהיה שפוי, איכות בנייה טובה, משקל קל יחסית, וכמובן בלי להתפשר על איכות הביצועים. הגעתי למחשב נייד